Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu wygranej w 25. konkursie teatralnym o tematyce ekologicznej organizowanym przez KOK. Mali artyści z grupy ,,Zajączki” i ,,Liski” wystąpili w etiudzie pt. ,,Zostawcie nam kawałek świata”. Jury zachwyciła spontaniczność aktorów. Dużym atutem był także montaż filmu. Jeszcze raz dziękujemy małym artystom i Wam Drodzy Rodzice za zaangażowanie, a organizatorom festiwalu za umożliwienie nam wspaniałej zabawy, nowego wyzwania jakim jest stworzenie mini filmu i propagowania zachowań proekologicznych oraz ufundowanie wspaniałych nagród. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli tego krótkiego, ale wymownego występu do obejrzenia. Może także do własnych przemyśleń na temat współczesnego świata…

Festiwal Dziecięcy o tematyce ekologicznej obejmuje również konkurs plastyczny. W tegorocznej 25. edycji festiwalu organizatorzy zaproponowali temat pt. ,,Zwierzęta wód słonych i słodkich”. Nasi przedszkolacy dostrzegają piękno i różnorodność tych stworzeń, a swoje wyobrażenia przełożyli na papier wybierając różnorodne techniki plastyczne. Jurorzy spośród 396 nadesłanych zgłoszeń docenili naszych wychowanków i nagrodzili: Polę Żołdź, Weronikę Kowalczuk, Lenę Grzelak oraz Władysława Zielonkę. Serdecznie gratulujemy dzieciakom kreatywności:-)