Cała Polska czyta dzieciom

W ramach realizowanego w pierwszym półroczu roku 2010 projektu 'Z książką przez życie" nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

W projekcie dofinansowanym ze środków Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego uczestniczyło wiele znanych naszej społeczności osób ale także rodzice naszych dzieci.

Relacja z realizacji projektu W ZAŁĄCZNIKU.

Uczestnictwo w kampanii  "Cała Polska czyta dzieciom" trwa nadal, czytają: rodzice, różni goście i Panie, które kiedyś były pracownikami przedszkola.

Pierwszą, która zgodziła się przeczytać wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy była Pni Irena Dudkieiwcz. Wiersz, który przeczytała nosi tytuł: „Rzepka”. Do wiersza były przygotowane pomoce- wszystkie postacie z wiersza. Dzieci wysłuchały uważnie i z zaciekawieniem utworu. Na koniec pani Irena zadawała pytania, na które dzieci odpowiadały. Do grupy SMERFÓW chodzi wnuczka pani Ireny, Amelka która ugościła babcię i pełniła rolę głównego pomocnika. Na koniec wszyscy pożegnali gościa, a grupa SMERFY zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Następnego dnia przyszła do nas emerytka pani Elżbieta Hanisch. Wybrany przez nią wiersz nosi tytuł „Kaczka Dziwaczka”. Pani Ela była nauczycielka w naszym przedszkolu, przyniosła nam zdjęcia z dziećmi, kiedy pracowała jaka nauczycielka. Ten wiersz znały dzieci więc recytowały razem z pania Elą. Na koniec maluszki zaspiewały pani Eli piosenką o malowanym kotku. Zaś SMERFY Z KRASNOLUDKAMI zaśpiewały „Kaczką Dziwaczkę” z muzyką z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

 

W czwartek 21.10.2010 r. naszym gościem była emerytka pani Kazia, od samego początku swojej pracy pomagała pania na maluszkach. Była cierpliwa     i zawsze uśmiechnięta. Zaprezentowała nam wiersz pod tytułem: „Lokomotywa”. To była wspaniała zabawa, dzieci powtrzarzały za nia fragmenty wiersza. Następnie wszystkie dzieci dokładnie odpowiadały na zadawane pytania, ze szczegółami znały wszystkich bohaterów, którzy jechali w wagonach. Zakonczeiem zajęć była wspólna zabawa przy muzyce „Jedzie pociąg”. Utworzono wiele pociągów, które jezdziły po całej Sali.
I nadszedł dzień, kiedy do naszego przedszkola przybyła nasza szalona pani Teresa Drygas. Wiersz, który nam przeczytała nosi tytuł: „Katarzyna”. Wiersz mówi nam o katarze, który zainfekował całe miasto. Pomocą dydaktyczną były chusteczki, które przywiozła ze sobą pani Teresa. Czytając wiersz poprosiła wszystkie dzieci aby powtarzały część „A...PSIK”.