Dzieci z grupy Sówki poznały znaczenie dobrego, zdrowego żywienia oraz higienicznego trybu życia. Wspólnie przygotowały pyszne kanapki oraz sok witaminowy. Taka forma zajęć ma za zadanie zachęcić dzieci do próbowania nowych smaków, poszukiwania alternatywy gotowych produktów oraz budować świadomość własnego zdrowia. Ćwiczenia gimnastyczne, ruch oraz przestrzeganie zasad higieny to podstawowe elementy piramidy zdrowia. Zachęcamy do wspierania dzieci w działaniach prozdrowotnych.

Fotorelacja z zabaw

„Żeby piękny był nasz świat trzeba o środowisko dbać”- z takim hasłem przedszkolaki z Bestwina włączyły się do akcji Sprzątanie świata 🙂 Proekologiczne zajęcia sprawiły mnóstwo radości i zaszczepiły w dzieciach ziarenko małego ekologa !

Tak mija czas naszym przedszkolakom w Bestwinie 🙂

ZAPUŚCIK BYŁ W PRZEDSZKOLU CHRUŚCIK

Dzieci w naszym przedszkolu miały okazję poznać historię zapustnego tygodnia w celu kultywowania naszych tradycji. Brały czynny udział w wyrabianiu ciasta, wałkowaniu, formowały, lukrowały, aż w końcu z wielkim apetytem jadły pyszne chruściki.

TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek – tak, jak głosi zwyczaj każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci podczas zabaw zapoznały się z tradycją i z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem

BALIK Karnawałowy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Święto, które kochają wszystkie dzieci.
Małe, duże, kolorowe, pluszowe i puchate misie opanowały nasze przedszkole.
Dzięki nim przedszkolaki mogły przenieść się do bajkowego świata.

PYREK W PRZEDSZKOLU 

19 listopada przedszkolakom z Bestwina złożył wizytę wyjątkowy gość. Na zaproszenie dzieci przybył PYREK czyli asp. Piotr Szczepaniak z Powiatowej Komendy Policji w Krotoszynie wraz z sierż. Bartkiem Karwikiem, który przeprowadził pogadankę edukacyjną o bezpiecznym poruszaniu się na rowerze i przejściach dla pieszych jak i o zachowaniu się przy obcych osobach.
To spotkanie na pewno zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.
Dziękujemy.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze przedszkole brało udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dokładnie o godz. 11.11 Misie, Żabki i Sówki wspólnie odśpiewały hymn państwowy czcząc tym bohaterstwo naszych przodków. Aby wyrazić radość, z tego że żyjemy w wolnym kraju wszyscy wyszliśmy na spacer wiwatując własnoręcznie wykonanymi flagami.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały specjalny występ.
Były tańce, piosenki oraz wzruszające wiersze.
Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Nasze dzieci świętowały bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkurencjach sportowych na boisku przedszkolnym. Po czym kosztowały upieczone przez rodziców ziemniaki, które im bardzo smakowały.