Dzień Serdeczności w tym szczególnym dniu wszyscy ubraliśmy się na czerwono i byliśmy dla siebie szczególnie mili. Obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie, ciepłe spojrzenie a także serdeczne i miłe gesty. Były zabawy, konkursy, balonowe i serduszkowe tańce. Wróciliśmy do domu w doskonałych humorach i z pięknymi czerwonymi serduszkami na twarzach.

Był sobie mały, tłuściutki pączek.
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku konfiturkę!

W naszym przedszkolu nikt nie zapomniał o tradycji Tłustego czwartku, każda z grup wykonała piękne prace plastyczne jak również została poczęstowana pysznym pączkiem:)

W minioną środę w naszym przedszkolu odbył się od dawna wyczekiwany przez dzieci Balik Karnawałowy. Każda z grup świętowała w pięknie przystrojonej sali przy wesołych piosenkach i tańcach.

Wigilie Grupowe z udziałem wyczekiwanego gościa

6 Grudnia- Dzień Świętego Mikołaja

Usiądź z nami Mikołaju,
Pewnie się zmęczyłeś.
Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
Szmat drogi przebyłeś.
Na twój przyjazd przedszkolaki
Od dawna czekały
I dla ciebie upominki
Też przygotowały.
Teraz my ci zaśpiewamy
I wierszyk powiemy,
Jesteś naszym przyjacielem,
Wszyscy o tym wiemy.

Dzień Świętego Andrzeja

Będziemy wróżyć? Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku…
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

Fotorelacja z zabaw

„Żeby piękny był nasz świat trzeba o środowisko dbać”- z takim hasłem przedszkolaki z Bestwina włączyły się do akcji Sprzątanie świata 🙂 Proekologiczne zajęcia sprawiły mnóstwo radości i zaszczepiły w dzieciach ziarenko małego ekologa !

Tak mija czas naszym przedszkolakom w Bestwinie 🙂

ZAPUŚCIK BYŁ W PRZEDSZKOLU CHRUŚCIK

Dzieci w naszym przedszkolu miały okazję poznać historię zapustnego tygodnia w celu kultywowania naszych tradycji. Brały czynny udział w wyrabianiu ciasta, wałkowaniu, formowały, lukrowały, aż w końcu z wielkim apetytem jadły pyszne chruściki.

TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek – tak, jak głosi zwyczaj każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci podczas zabaw zapoznały się z tradycją i z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem

BALIK Karnawałowy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Święto, które kochają wszystkie dzieci.
Małe, duże, kolorowe, pluszowe i puchate misie opanowały nasze przedszkole.
Dzięki nim przedszkolaki mogły przenieść się do bajkowego świata.

PYREK W PRZEDSZKOLU 

19 listopada przedszkolakom z Bestwina złożył wizytę wyjątkowy gość. Na zaproszenie dzieci przybył PYREK czyli asp. Piotr Szczepaniak z Powiatowej Komendy Policji w Krotoszynie wraz z sierż. Bartkiem Karwikiem, który przeprowadził pogadankę edukacyjną o bezpiecznym poruszaniu się na rowerze i przejściach dla pieszych jak i o zachowaniu się przy obcych osobach.
To spotkanie na pewno zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.
Dziękujemy.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze przedszkole brało udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dokładnie o godz. 11.11 Misie, Żabki i Sówki wspólnie odśpiewały hymn państwowy czcząc tym bohaterstwo naszych przodków. Aby wyrazić radość, z tego że żyjemy w wolnym kraju wszyscy wyszliśmy na spacer wiwatując własnoręcznie wykonanymi flagami.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały specjalny występ.
Były tańce, piosenki oraz wzruszające wiersze.
Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Nasze dzieci świętowały bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkurencjach sportowych na boisku przedszkolnym. Po czym kosztowały upieczone przez rodziców ziemniaki, które im bardzo smakowały.