Zajęcia otwarte dla Rodziców
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania11 listopada 2019 19:37 | Autor Przedszkole Zduny

Zajęcia otwarte to spotkania, które organizujemy po to, by rodzice mogli zobaczyć, jak wygląda nasza codzienna praca w Przedszkolu. Wzbudzają one wiele emocji. Zajęcia otwarte dają bowiem rodzicowi niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami, a także z nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci.Sprawność ręki, a rozwój mowy
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania10 listopada 2019 13:48 | Autor Przedszkole Zduny

W strukturze mózgu pola ruchowe ręki są położone bardzo blisko pól, które odpowiedzialne są za ruch języka. To znaczy, że praca rąk bezpośrednio wpływa również na rozwój mowy. Dlatego też dzieci, które mają mało sprawne rączki zazwyczaj później nabywają mowę, a także mają trudności z wybraniem ręki dominującej.

precyzyjne ruchy palców = precyzyjne ruchy narządów mowy

Uwaga rodzice!
Ważne jest, aby nie wyręczać dziecka w czynnościach samoobsługowych, ponieważ jest to naturalny trening dłoni odbywający się min. podczas ubierania się, jedzenia czy mycia się.

Wykonujecie z dziećmi takie ćwiczenia? Dajecie maluchom możliwość ku temu, by były samodzielne podczas np. ubierania się?

źródło: https://www.facebook.com/logopedyczna/Przedszkolna Bajkolandia
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania27 listopada 2019 07:04 | Autor Przedszkole Zduny

W RAMACH AKCJI „Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU” ORGANIZUJEMY CYKLICZNE POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ, GŁOŚNE CZYTANIE, ZABAWY MUZYCZNO – RUCHOWE, PLASTYCZNE, PARATEATRALNE – JEST TO SPOSÓB NA SPĘDZANIE CZASU RODZICA Z DZIECKIEM – ALTERNATYWA DLA KOMPUTERA.Pasowanie najmłodszych Przedszkolaków
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania7 listopada 2019 21:40 | Autor Przedszkole Zduny

Najmłodsza grupa dzieci z Przedszkola została oficjalnie przyjęta do grona przedszkolaków. Stało się to podczas uroczystego pasowania oraz ślubowania złożonego przez dzieci. Był to pierwszy tak ważny i podniosły debiut najmłodszych przedszkolaków z grup „Misie” i „Pszczółki” w Zdunach oraz z grupy „Misie” w Bestwinie. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności artystyczne rozwijane od dwóch miesięcy w przedszkolu. Występy dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami publiczności. Następnie nastąpiło złożenie uroczystego ślubowania oraz pasowanie olbrzymim ołówkiem, którego dokonała dyrektor Kinga Kalak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.ROZWÓJ WZROKU U DZIECKA
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania6 listopada 2019 21:21 | Autor Przedszkole Zduny

Jakie są pierwsze sygnały, że dziecko gorzej widzi?

Pierwsze sygnały, że dziecko gorzej widzi, mogą być w ogóle niezauważalne dla rodzica, bo małe dzieci nie skarżą się, że widzą niewyraźnie. W pierwszych trzech latach życia kształtuje się jeszcze układ optyczny i ciężko mówić wtedy o jakiejkolwiek wadzie. Problemy z widzeniem mogą powodować trudności w nauce, zaburzać prawidłowy rozwój i zachowanie. Wzrok dziecka rozwija się najbardziej intensywnie od urodzenia do około 6 roku życia. Warto być uważnym i zadbać o to, by wady wzroku nie zaburzały tego procesu. Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji.

Czytaj więcej…Teatrzyk w Zdunach
GatunekAktualności dla rodziców | Data dodania27 października 2019 17:58 | Autor Przedszkole Zduny

18. października nasze Przedszkole odwiedził Misiek Maciek ze swoimi przyjaciółmi: Boćkiem, Wiewiórką i Sójką. Przedszkolaki poznały w humorystyczny sposób jesienne zwyczaje zwierząt. Dowiedziały się czy Sójka faktycznie wybiera się za Morze i wiele innych zabawnych perypetii zwierzaków.