Projekt Ekologiczny

Wielkanocny zajączek

Dzień Marchewki

Światowy dzień wody

Powitanie Wiosny – dzień szalonych fryzur

Dzień Serdeczności 🙂

Balik Karnawałowy

W Styczniu wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Aby uhonorować to święto nasze przedszkolaki przygotowały krótki występ dla zaproszonych gości, ukochanych Babć i Dziadków. Przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie. Życzymy Babciom i Dziadkom wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze – dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.

14 Grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały tajemnice Świąt Bożego Narodzenia. Nieco później czekała dla dzieci niespodzianka. Do przedszkola przybył Św. Mikołaj. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

6 grudnia nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Chatki Św. Mikołaja. 

Na miejscu czekały na dzieci elfy oraz sam Święty Mikołaj. Przedszkolaki brały udział w interaktywnym przedstawieniu ” W pogoni za gwiazdką” oraz ozdabiały bałwanki. Na koniec każde z dzieci zostało pasowane na „elfa pomocnika”. Nie zabrakło również wspólnych tańców oraz śpiewania piosenek. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i na pewno na długo zapamiętają spotkanie ze Świętym Mikołajem

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy” Dzień Pluszowego Misia” w tym dniu nie mogło zabraknąć podczas misiowej gimnastyki naszych pluszaków. Każda grupa wykonywała ciekawe zadania od naszego Misia, jak również nie zabrakło pani Marii z Biblioteki, która przedstawiła nam misiowe bajeczki a na koniec każde dziecko z radością wracało do domu z niespodzianka od Pluszowego Misia 🙂

Dzieci z naszego przedszkola również dopingują naszym piłkarzom 🙂 POLSKA

21Listopada ” Światowy Dzień Praw Dziecka „

Przedszkolaki na znak solidarności z wszystkimi dziećmi przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko. W każdej grupie odbyły się zajęcia dotyczące tematyki praw dziecka na świecie. Podsumowaniem zajęć były prace plastyczne oraz zabawy muzyczno – ruchowe.

10 listopada – to zdecydowanie biało-czerwona data i moment, kiedy w przedszkolu przede wszystkim skupiamy się na kształtowaniu u dzieci postaw patriotycznych, przywiązania do kraju, pochodzenia, poczucia przynależności, świadomości patriotycznej oraz szacunku, a także rozwijamy wiedzę historyczną oraz geograficzną. O godz. 11:11 na boisku przedszkolnym padła komenda: „Baczność! Do hymnu!”. Odświętnie ubrane dzieci oraz nauczyciele zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn wybrzmiał głośno i wyraźnie, a na koniec dzieci powiewały biało-czerwoną flagą oznajmując ważne święto „Święto Niepodległości”

W okresie przed świętem zmarłych dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz. Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na miejscach pamięci narodowej i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Spacer był dla dzieci dużym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . Z tej okazji na dzieci czekało wiele atrakcji, a każde z nich tego dnia przyszło do przedszkola w kostiumie ulubionego bajkowego bohatera.

-Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie, sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W tym dniu odwiedziła nas Pani Maria. Z Panią Marią wyruszyliśmy w świat bajek zatrzymując się na stacjach, które pomogły nam w pełni zrozumieć głównego bohatera.

14 października w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci zaprezentowały się w wierszach, tańcach i piosenkach dla zaproszonych gości- Emerytek naszego przedszkola:)

11 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji odwiedził nas leśnicy z leśnictwa ,,Lila”: pan Marcin Woźniak, opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie, przypomniał o właściwym zachowaniu się w lesie. Serdecznie dziękujemy.

Pasowanie na Przedszkolaka:)

Nasi najmłodsi przedstawili swoje umiejętności dla zaproszonych gości czyli dla rodziców i Pani dyrektor. Po oficjalnej części dzieci złożyły ślubowanie i otrzymały pamiątkowe upominki:)

Dary Jesieni- Zajęcia w Bibliotece

30 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Tego dnia dziewczynki odśpiewały swoim kolegom ” 100 lat” i wręczyły przygotowane przez rodziców upominki. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Dziękujemy rodzicom za współpracę w organizacji tego Dnia.

Pomarańczowy, żółty, brązowy czy znamy te kolory? Zastanawiacie się dlaczego nasze przedszkole ubrało się w takie to właśnie barwy? Oczywiście że tak. Wszystkie grupy bawiły się i wykonywały zadania pięknej pory roku jaką jest „JESIEŃ”

Dzień jabłka” – tego dnia nie zabrakło w naszym przedszkolu koloru czerwonego:) Każda grupa rozmawiała na temat pochodzenia, kształtu, jak również nie obyło się bez degustacji:) mniam:)

Jak co roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie zasad dbania o środowisko.

Dzień Przedszkolaka to ważny dzień w życiu każdego dziecka. Uśmiech i radość towarzyszył nam przez cały czas. Nie zabrakło zabaw, poczęstunku jak również wizyta uroczych Lam:)