,,Hokus – pokus , czary – mary , niech się spełnią Andrzejkowe czary”

W naszym przedszkolu dbamy i pielęgnujemy tradycje. Poprzez zabawę dzieci poznały tradycje i obrzędy ludowe związane z Andrzejkami. Wróżyły z butelki, losowały magiczne cyfry i kolory, rzucały monetą, poznały imię swoich przyszłych sympatii , a nawet zawód jaki będą wykonywać w przyszłości. Tego dnia panowała prawdziwa magiczna atmosfera

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto szczególne dla każdego dziecka. Na nasze przedszkolaki tego dnia czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały historię powstania święta, znane i mniej znane misie, a także słuchały o nich ciekawostek. Brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych, matematycznych i wielu innych. Bawiły się przy piosenkach oraz zgłębiały świat fizyki wykonując proste eksperymenty z misiowymi żelkami. Dużo radości sprawiły dzieciom pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce. Był to dzień pełen radości wypełniony świetną zabawą.

MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA, MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA!

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los zmienić,
Spisali dla nich mądre prawa.
M. Brykczyński „Prawa dziecka” (fragm.)

20. listopada, czyli w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, we wszystkich zdunowskich oddziałach rozmawialiśmy o tym, jakie dzieci mają prawa i o tym, czy posiadanie praw jest ważną sprawą. Dzieci zgodnie stwierdziły, że dzięki prawom jest porządek. Do zrozumienia tej tematyki wysłuchaliśmy piosenek i wierszy tematycznych, oglądaliśmy ilustracje, mapę z fragmentami Kodeksu Praw Dziecka, a także multimedialną bajkę „O królewnie, która zniosła wszystkie prawa”.

Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA. W naszym przedszkolu dołączyliśmy do święta sądząc drzewa na naszym placu przedszkolnym. W przyszłości spotkamy się i będziemy podziwiać piękno, wielkość. Dziękujemy Panu Marcinowi za sadzonki. Teraz przed nami kolejny krok- opieka, pielęgnowanie drzewa.

Dziś i u nas obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Wyjątkowy, bo w wyjątkowym czasie… Dlatego brzmiał on: DZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO. Były wiersze, rymowanki, muzyka dla wszystkich pracowników przedszkola.

„Jestem małym przedszkolakiem, ale dużo już potrafię!” Nasze dzielne maluszki z grup Liski, Żabki i Jeżyki zostały w ostatnim tygodniu października pasowane honorowo na pełnoprawnych przedszkolaków. Pasowania dokonała pani Dyrektor Kinga Kalak po obejrzeniu występów naszych podopiecznych, przygotowanych wspólnie z wychowawczyniami. I choć spotkania odbyły się wyjątkowo, bo bez obecności rodziców, ale wszystko zostało zarejestrowane, a maluszki dały z siebie 100000% Gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Zdunach!

Clean Up the World czyli akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkole brało udział w akcji ekologicznej dbającej o naszą planetę. Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się jak poprawie segregować śmieci, dowiedziały się o skutkach zaśmiecania środowiska oraz wyrobiły dobre nawyki ekologiczne !

Jeżyki – nasze wspaniałe, ciekawe świata maluszki 🙂

Z życia przedszkolaka- czyli fotorelacja z czasu spędzonego w przedszkolu

Pierwszego września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Dla niektórych dzieci były to pierwsze kroki, dla innych przedszkolaków kolejny rok pełen przygód. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia z pierwszych dni w przedszkolu.

26. WRZEŚNIA ODBYŁO SIĘ WAŻNE WYDARZENIE W NASZYM PRZEDSZKOLU!
Odbyły się w tym dniu obchody święta przedszkolaka, połączone z uroczystym odsłonięciem tablicy „Bezpiecznego Przedszkola”.
Choć pogoda nie była dla nas łaskawa i zaplanowane wydarzenie plenerowe musieliśmy przenieść do przedszkola – wszystkim humory dopisały.
Najpierw wspólnie z sierżantem Pyrkiem oraz Rodzicami i zaproszonymi władzami z Urzędu Gminy grupa Liski, odsłoniła tablicę na budynku przedszkola.
Następnie odbyło się spotkanie integracyjne w dużej sali. Dzieciaki pięknie odśpiewały hymn bezpiecznego przedszkolaka, a pan policjant przepytał dzieci ze znajomości zasad bezpieczeństwa. Oczywiście Pyrek nie byłby sobą, gdyby nie powygłupiał się razem z dzieciakami! W wydarzenie włączyli się także rodzice- ich zadaniem było wspólnie z dziećmi rozwiązać jesienne zagadki o bezpieczeństwie i wziąć czynny udział w życiu przedszkolaka w swoich oddziałach.
Nie obyło się także bez upominków i słodkości dla każdej grupy.
Jak widać kapryśna aura nie jest w stanie nam w niczym przeszkodzić.

Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU

W RAMACH AKCJI „Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU” ORGANIZUJEMY CYKLICZNE POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ, GŁOŚNE CZYTANIE, ZABAWY MUZYCZNO – RUCHOWE, PLASTYCZNE, PARATEATRALNE – JEST TO SPOSÓB NA SPĘDZANIE CZASU RODZICA Z DZIECKIEM – ALTERNATYWA DLA KOMPUTERA .
Pięknie dziękujemy wszystkim za mile spędzone popołudnia.

NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ