W ostatnim tygodniu nasze przedszkolaki celebrowały dzień życzliwości. Ten dzień był wypełniony ogromną ilością miłości, przyjaźni i życzliwości. Nasze przedszkolaki uczyły się okazywać sobie wzajemnie przyjaźń i życzliwość. Zdarzały się także wyznania miłości:-)  

W miniony czwartek (11 lutego) odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy- każda grupa świętowała w swoich pięknie przystrojonych na tę okazję salach. Było mnóstwo tańców, zabawy i śmiechu. Nie zapomnieliśmy o tradycji Tłustego Czwartku i zajadaliśmy się pysznymi pączkami, a nasze wychowawczynie wraz z Panią Dyrektor przygotowały szereg niespodzianek. Uśmiechy dzieci mówią same za siebie:-) Poniżej umieszczamy link do filmu dla dzieci przygotowanego przez kadrę przedszkola, która wcieliła się w bohaterów znanych wierszy.

https://fb.watch/3EVgOVmoqo/

Tegoroczne ferie zimowe odbyły się wraz z początkiem nowego roku. Na ten czas nasze przedszkole zaplanowało dla dzieci wiele atrakcji. Zrealizowano wiele zajęć i zabaw, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Pogoda w ferie nam dopisała. Było zimno, biało i pięknie. Dzieci bawiły się różnymi masami plastycznymi, tworzyły śniegolinę, eksperymentowały z wodą. Byliśmy też bliżej natury. Pomagaliśmy ptakom przetrwać ten trudny zimowy czas dokarmiając je. Były zabawy muzyczne, taneczne, plastyczne, konstrukcyjne i wiele innych. Z całą pewnością był to czas niezwykły dla naszych przedszkolaków;-)

Trzeci tydzień grudnia był dla naszych przedszkolaków pełen pozytywnych emocji i niespodzianek. W dalszym ciągu poznawaliśmy tradycje bożonarodzeniowe, tworzyliśmy ozdoby, kartki świąteczne i szopki. Dzieci rozwijały kompetencje cyfrowe przy tablicy interaktywnej oraz inne umiejętności podczas zabaw dydaktycznych. W twórczy sposób tworzyły choinki i kartki świąteczne. Natomiast uczestnicy konkursu choinkowego otrzymali pamiątkowy dyplom i drobną nagrodę. Z kolei piątek był dniem magicznym. Wspólna wigilia i składanie życzeń świątecznych zbliżyły nas do siebie, a długo wyczekiwane odwiedziny Gwiazdora spełniły dziecięce oczekiwania. Mimo braku śniegu na zewnątrz poczuliśmy prawdziwą magię świąt:-)

Trzeci tydzień grudnia był dla naszych przedszkolaków pełen pozytywnych emocji i niespodzianek. W dalszym ciągu poznawaliśmy tradycje bożonarodzeniowe, tworzyliśmy ozdoby, kartki świąteczne i szopki. Dzieci rozwijały kompetencje cyfrowe przy tablicy interaktywnej oraz inne umiejętności podczas zabaw dydaktycznych. W twórczy sposób tworzyły choinki i kartki świąteczne. Natomiast uczestnicy konkursu choinkowego otrzymali pamiątkowy dyplom i drobną nagrodę. Z kolei piątek był dniem magicznym. Wspólna wigilia i składanie życzeń świątecznych zbliżyły nas do siebie, a długo wyczekiwane odwiedziny Gwiazdora spełniły dziecięce oczekiwania. Mimo braku śniegu na zewnątrz poczuliśmy prawdziwą magię świąt:-)

Kolejny tydzień grudnia minął naszym przedszkolakom na intensywnych przygotowaniach do zbliżających się świąt bożonarodzeniowych. Nasze smyki z ogromną radością przystąpiły także do realizacji zadań z kalendarza adwentowego. Wykazały się dużą kreatywnością zdobiąc pierniczki, tworząc ozdoby i kartki świąteczne. Podczas różnych zabaw dydaktycznych rozwijały swoje umiejętności logiczne, matematyczne, cyfrowe, czytelnicze i wiele innych. Bez wątpienia panująca w przedszkolu przedświąteczna atmosfera zbliżyła nas wszystkich do siebie. Z radością oczekujemy kolejnego tygodnia.

Pierwszy tydzień grudnia upłynął nam pod znakiem dobrej zabawy i wielu zmian w wystroju naszego przedszkola. W holu pojawił się kalendarz adwentowy, a w nim zadania dla naszych pracowitych przedszkolaków. Wspólnie z Paniami dzieci przygotowały listy do Świętego Mikołaja, wykonały i ubierały ozdoby na przedszkolną choinkę, poznały prawdziwą historię Świętego Mikołaja. Piątek był dniem pełnym atrakcji. Teatrzyk w wykonaniu Pani Agnieszki, Małgosi i Moniki zrobił furorę wśród dzieci. Tego dnia odbyły się zabawy logopedyczne, matematyczne, sensoryczne, czyli wszystko to, co nasze dzieciaki uwielbiają, jednak największą atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci odważnie odpowiadały na pytania naszego gościa i z przyjemnością odebrały prezenty. To był znakomity tydzień 🙂

W naszej placówce dokładamy wszelkich starań, aby kształtować u dzieci postawę szacunku i życzliwości wobec drugiego człowieka, zwłaszcza wobec osób chorych i niepełnosprawnych, dlatego 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nasze przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne przybliżające problemy osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a następnie uczestniczyły w zabawach sensorycznych, których celem było zrozumienie trudności z jakimi na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne.

,,Hokus – pokus , czary – mary , niech się spełnią Andrzejkowe czary”

W naszym przedszkolu dbamy i pielęgnujemy tradycje. Poprzez zabawę dzieci poznały tradycje i obrzędy ludowe związane z Andrzejkami. Wróżyły z butelki, losowały magiczne cyfry i kolory, rzucały monetą, poznały imię swoich przyszłych sympatii , a nawet zawód jaki będą wykonywać w przyszłości. Tego dnia panowała prawdziwa magiczna atmosfera

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto szczególne dla każdego dziecka. Na nasze przedszkolaki tego dnia czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały historię powstania święta, znane i mniej znane misie, a także słuchały o nich ciekawostek. Brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych, matematycznych i wielu innych. Bawiły się przy piosenkach oraz zgłębiały świat fizyki wykonując proste eksperymenty z misiowymi żelkami. Dużo radości sprawiły dzieciom pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce. Był to dzień pełen radości wypełniony świetną zabawą.

MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA, MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA!

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los zmienić,
Spisali dla nich mądre prawa.
M. Brykczyński „Prawa dziecka” (fragm.)

20. listopada, czyli w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, we wszystkich zdunowskich oddziałach rozmawialiśmy o tym, jakie dzieci mają prawa i o tym, czy posiadanie praw jest ważną sprawą. Dzieci zgodnie stwierdziły, że dzięki prawom jest porządek. Do zrozumienia tej tematyki wysłuchaliśmy piosenek i wierszy tematycznych, oglądaliśmy ilustracje, mapę z fragmentami Kodeksu Praw Dziecka, a także multimedialną bajkę „O królewnie, która zniosła wszystkie prawa”.

Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA. W naszym przedszkolu dołączyliśmy do święta sądząc drzewa na naszym placu przedszkolnym. W przyszłości spotkamy się i będziemy podziwiać piękno, wielkość. Dziękujemy Panu Marcinowi za sadzonki. Teraz przed nami kolejny krok- opieka, pielęgnowanie drzewa.

Dziś i u nas obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Wyjątkowy, bo w wyjątkowym czasie… Dlatego brzmiał on: DZIEŃ NAUCZYCIELA NA WESOŁO. Były wiersze, rymowanki, muzyka dla wszystkich pracowników przedszkola.

„Jestem małym przedszkolakiem, ale dużo już potrafię!” Nasze dzielne maluszki z grup Liski, Żabki i Jeżyki zostały w ostatnim tygodniu października pasowane honorowo na pełnoprawnych przedszkolaków. Pasowania dokonała pani Dyrektor Kinga Kalak po obejrzeniu występów naszych podopiecznych, przygotowanych wspólnie z wychowawczyniami. I choć spotkania odbyły się wyjątkowo, bo bez obecności rodziców, ale wszystko zostało zarejestrowane, a maluszki dały z siebie 100000% Gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Zdunach!

Clean Up the World czyli akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkole brało udział w akcji ekologicznej dbającej o naszą planetę. Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się jak poprawie segregować śmieci, dowiedziały się o skutkach zaśmiecania środowiska oraz wyrobiły dobre nawyki ekologiczne !

Jeżyki – nasze wspaniałe, ciekawe świata maluszki 🙂

Z życia przedszkolaka- czyli fotorelacja z czasu spędzonego w przedszkolu

Pierwszego września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Dla niektórych dzieci były to pierwsze kroki, dla innych przedszkolaków kolejny rok pełen przygód. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia z pierwszych dni w przedszkolu.

26. WRZEŚNIA ODBYŁO SIĘ WAŻNE WYDARZENIE W NASZYM PRZEDSZKOLU!
Odbyły się w tym dniu obchody święta przedszkolaka, połączone z uroczystym odsłonięciem tablicy „Bezpiecznego Przedszkola”.
Choć pogoda nie była dla nas łaskawa i zaplanowane wydarzenie plenerowe musieliśmy przenieść do przedszkola – wszystkim humory dopisały.
Najpierw wspólnie z sierżantem Pyrkiem oraz Rodzicami i zaproszonymi władzami z Urzędu Gminy grupa Liski, odsłoniła tablicę na budynku przedszkola.
Następnie odbyło się spotkanie integracyjne w dużej sali. Dzieciaki pięknie odśpiewały hymn bezpiecznego przedszkolaka, a pan policjant przepytał dzieci ze znajomości zasad bezpieczeństwa. Oczywiście Pyrek nie byłby sobą, gdyby nie powygłupiał się razem z dzieciakami! W wydarzenie włączyli się także rodzice- ich zadaniem było wspólnie z dziećmi rozwiązać jesienne zagadki o bezpieczeństwie i wziąć czynny udział w życiu przedszkolaka w swoich oddziałach.
Nie obyło się także bez upominków i słodkości dla każdej grupy.
Jak widać kapryśna aura nie jest w stanie nam w niczym przeszkodzić.

Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU

W RAMACH AKCJI „Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU” ORGANIZUJEMY CYKLICZNE POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ, GŁOŚNE CZYTANIE, ZABAWY MUZYCZNO – RUCHOWE, PLASTYCZNE, PARATEATRALNE – JEST TO SPOSÓB NA SPĘDZANIE CZASU RODZICA Z DZIECKIEM – ALTERNATYWA DLA KOMPUTERA .
Pięknie dziękujemy wszystkim za mile spędzone popołudnia.

NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ